Ben Kimim?

Kategori: Yaratıcı Hayat Günlükleri | 0

Uluslararası ilişkiler okudum dış politika uzmanı değilim. 14 yıl siyaset danışmanlığı yaptım siyaset danışmanı mıyım, emin değilim? :))
Uluslararası onaylı koçluk eğitimi aldım koç değilim. Kendimi bildim bileli sürekli bir şeyler yazarım, yazar değilim. Çizerim, resim yaparım, heykel yaparım, fotoğraf çekerim ama sanatçı değilim. Sahi ben kimim?
Bizi tanımladığını sandığımız sıfatlara, statülere, mesleklere, rollere sığmamaya başladığımız an kim olduğumuzu en çok anlamaya başladığımız an sanırım. Ben psikolog da değilim kişisel gelişim gurusu da değilim. Meraklıyım. Araştırmacıyım. Deneyselim. İyi bir okurum. Sanatı edebiyatı severim. Psikoloji ve felsefeye bayılırım. Ama ben bunlar da değilim. Olsa olsa son iki yıldır kendini ve yeteneklerini keşfetmeye çalışan bir yolcuyum. Özümdeki güçle, belki de özgüven ve cesaretle tanışan bir yolcu daha çok…
Yol yoktur yolcu, yol sen yürüdükçe yol olur dediği gibi şairin ben de her gün her an yeniden biçimleniyorum. Yolla birlikte şekilleniyorum. Ben yürüdükçe yenileniyorum, biçim veriyorum hayata. Anlam buluyorum. O yüzden yazmayı, anlatmayı, paylaşmayı ve yaratıcılıkla üretmeyi kendime araç edindim. Sıfır noktasından başlıyorum belki de. Yaratıcı Hayat Günlükleri dedim buraya. Çünkü yaratıcı hayat Clarissa Estes’in dediği gibi zaman, tutku ve aidiyet istiyor. Sadece ve sadece sizin olduğunuz zamanlar istiyor. Ne aileniz ne arkadaşınız ne çocuğunuz hepsinden ayrı bir zaman. Belki çocuklar gece uyuyunca belki işten eve dönünce ama sadece sizin olduğunuz bir zaman. O yüzden ben kimim diye sıkça sorar oldum. O anlarda özden gelenle buluşmak için tüm sıfatlardan ve rollerden ve beklentilerden, olmuş olanlardan ve olacaklardan arınmak için. Ben kimim?

Siz neler üretiyor neler yapıyor yaratıcı hayatınızı nasıl sağlıklı besliyorsunuz? Sahi siz kim olduğunuzu düşünüyorsunuz?
Sevgiyle.
N.❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir